TELEFON ALARMOWY 998 lub 112

Informacje


 

  W poprzednim roku zanotowaliśmy 113 wyjazdów z czego 102 do działań na teren naszej gminy oraz 11 razy poza teren gminy. W większości przypadków podczas zdarzeń radziliśmy sobie sami (75.3%), a były sytuacje gdzie potrzebowaliśmy wsparcia innych jednostek. Głównie do pomocy lub "z automatu" na nasz teren przyjeżdżały zastępy z JRG Kętrzyn. 11 razy wspierali nas strażacy z OSP Drogosze oraz dwukrotnie OSP Reszel. Wskutek zdarzeń na terenie naszej gminy rannych zostało 15 osób.
W gminie Korsze 43 zdarzenia stanowiły pożary. Były to podpalenia (trawy), nieprawidłowa eksploatacja urządzeń elektrycznych oraz grzewczych.
56 razy wyjeżdżaliśmy do tzw. miejscowych zagrożeń, a były to wyjazdy związane z silnie wiejącymi wiatrami, owadami stwarzającymi zagrożenie oraz niezachowaniem
zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym (kolizje, wypadki).
W 10 przypadkach były to alarmy fałszywe. Były to zazwyczaj alarmy fałszywe w tzw. dobrej wierze.
W linku wykaz jednostek naszego województwa (nie wszystkich), które wyjeżdżały najczęściej do zdarzeń ratowniczo- gaśniczych.

https://strazacki.pl/statystyki-wyjazdow-osp-2019/statystyki-osp-woj-warminsko-mazurskie


 

  Można nas obserwować także na Facebook (kliknij). Tam są dodawane posty bezpośrednio od zawycia syreny. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu :)


 

Copyright © 2011 OSP Korsze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie - Tomasz Podlaszuk
Kopiowanie lub wykorzystywanie danych lub zdjęć tego serwisu bez zgody administratora strony zabronione!
Joomla theme by hostgator coupon and justhost reviews