TELEFON ALARMOWY 998 lub 112


 

       Kolejni wyszkoleni  strażacy  ochotnicy

 

W dniach 26. 06. 2015. – 28. 06. 2015 r. odbył się kolejny kurs szkoleniowy strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kętrzyńskiego. Tym razem było to szkolenie dowódcze – Naczelników OSP. Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Całe szkolenie odbyło się na terenie, obiektach i sprzęcie kętrzyńskiej Komendy.

Na kurs zgłoszono 16 osób.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ochotników do sprawowania bardzo ważnej funkcji naczelnika, a więc osoby odpowiedzialnej za gotowość operacyjno – techniczną każdej OSP. W czasie kursu strażacy ratownicy mieli możliwość zapoznania się z zasadami taktyki pożarniczej i ratowniczej, poznawali organizację łączności i współdziałania, a także zagadnienia BHP na miejscu akcji ratowniczej, prowadzenie dokumentacji, ale też kilka zagadnień z ceremoniału pożarniczego. Zajęcia teoretyczne i praktyczne obejmowały łącznie 23 godziny lekcyjne.

W niedzielę 28 czerwca br. odbył się egzamin sprawdzający wszystkie nabyte umiejętności.  Do egzaminu przystąpiło łącznie 16 osób.

W dniu 28 czerwca br.  Z- ca Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie mł. bryg. Szymon Sapieha wręczył świadectwa ukończenia szkolenia absolwentom kursu.

W ocenie komisji powołanej przez Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie bryg. Zbigniewa Borysa, egzaminy wypadły bardzo dobrze i świadczą o rzetelnym przygotowaniu się strażaków ochotników do sprawowania tej ważnej funkcji w każdej OSP.

20212223

Zdjęcia: sekc. Daniel Iwańczyk

 

Informację przekazał: mł. bryg.  Szymon Sapieha

 

 

Copyright © 2011 OSP Korsze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie - Tomasz Podlaszuk
Kopiowanie lub wykorzystywanie danych lub zdjęć tego serwisu bez zgody administratora strony zabronione!
Joomla theme by hostgator coupon and justhost reviews